اخبار -آرشیو
چهارشنبه 3 ارديبهشت 1393
همایش پیاده روی خانوادگی
به مناسبت روز زمین پاک ( 2 اردی بهشت ) همایش پیاده روی خانوادگی  با حضور فرماندار محترم شهرستان جناب آقای مهندس حسن پور و  معاون محترم فنی  اداره کل حفاظت محیط زیست استان جناب آقای مهندس شمسی پور و  ریاست محترم اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز جناب آقای مهندس غیاثوند و مقامات و مسئولین شهرستان در شهر الوند مسیر جاده سلامت برگزار گردید.در این مراسم  که کارکنان ادارات دولتی و شهروندان شهر الوند شرکت داشتند در پایان جناب اقای مهندس شمسی پور و دکتر جعفری مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان مطالبی در خصوص اهمیت محیط زیست و سلامت جامعه بیان و سپس به قید قرعه جوایزی به شرکت کنندگان اهداء گردید.
چهارشنبه 3 ارديبهشت 1393
دستگیری شکارچیان متخلف


به گزارش سرپرست محترم اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز ، جناب آقای مهندس غیاثوند ، مامورین یگان حفاظت این اداره حین گشت و کنترل حوزه استحفاظی در تاریخ 93/1/30 ، موفق به دستگیری دو نفر شکارچی غیرمجاز که اقدام به زنده گیری 4 قطعه بلدرچین نموده بودند ،شده و پس از ضبط ادوات شکار جهت صدور حکم به مراجع قضایی معرفی شدند.

سه شنبه 2 ارديبهشت 1393
هفته زمین پاک
" اراده ملی برای زمین پاک "


هفته زمین پاک گرامی باد

( 2 - 8 اردی بهشت)
يكشنبه 31 فروردين 1393
همایش پیاده روی خانوادگی

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگیبه مناسبت روز جهانی زمین پاک


زمان: سه شنبه 93/2/2 - ساعت 8 صبح

مکان : الوند- میدان قدس
چهارشنبه 6 فروردين 1393
تبریک سال نو


" سال نو مبارک "

*********************************

دوشنبه 19 اسفند 1392
روز درختکاری
"روز درختکاری گرامی باد"

15 اسفند 1392

به مناسبت 15 اسفند روز درختکاری مراسم غرس نهال در شهرستان البرز با حضور مقامات و مسئولین شهرستان برگزار گردید.
در این روز با حضور فرماندار محترم شهرستان جناب آقای مهندس حسن پور و جناب اقای مهندس غیاثوند ریاست محترم اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز  و روسای ادارات شهرستان مراسم کاشت نهال در بلوار خلیج فارس و پارک بلوار میرداماد شرقی برگزار گردید.
دوشنبه 12 اسفند 1392
روز جهانی حیات وحش گرامی باد
روز جهانی حیات وحش
گرامی باد

"سوم مارس 12 اسفند «روز جهانی حیات‌وحش"سازمان ملل متحد با هدف افزایش توجه و آگاهی‌های عمومی نسبت به گونه‌های گیاهی و جانوری در طبیعت جهان، سوم مارس (12 اسفند) را به عنوان «روز جهانی حیات وحش» معرفی کرد.

 سوم مارس سالروز آغاز به کار کنوانسیون منع تجارت گونه‌های نادر گیاهی و جانوری (cites) است و سازمان ملل متحد نیز در 29 آذرماه (20 دسامبر 2013) در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد این تصمیم را گرفته است در قطعنامه تصویب این روز جهانی بر ارزش ذاتی حیات وحش و کارکردهای مختلف آن شامل کارکردهای محیط زیستی، ژنتیکی، اقتصاد، اجتماعی، علمی، آموزشی، فرهنگی، تفریحی،زیبایی شناختی و همچنین نقش حیات وحش در توسعه پایدار و رفاه انسانی تاکید شده است.

پنجشنبه 24 بهمن 1392
معرفی سرپرست جدید اداره البرز
طی مراسمی با حضور جناب آقای دکتر علیپور مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست استان قزوین و هیئت همراه جناب آقای مهندس سیاوش غیاثوند به عنوان سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز معرفی گردیدند.
و همچنین ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آقای مهندس هاشمی ایشان به عنوان رئیس اداره نظارت و بازرسی اداره کل منصوب گردیدند.
يكشنبه 6 بهمن 1392
برگزاری کارگروه آلودگی هوا شهرستان البرز
همزمان با هفته هوای پاک جلسه کارگروه آلودگی هوا شهرستان البرز در تاریخ 92/11/2 در محل سالن اجتماعات فرمانداری البرز با حضور فرماندار محترم شهرستان و اعضاء کارگروه برگزار گردید.
در این جلسه جناب آقای مهندس حسن پور فرماندار محترم شهرستان مطالبی در خصوص هفته هوای پاک و ضرورت همکاری بیش از پیش دستگاه ها در جهت کاهش آلاینده های هوا و حفظ محیط زیست بیان و در ادامه آقای مهندس جمالی در خصوص اثرات آلودگی هوا در بروز بیماری های مختلف مطالبی را بیان و از کاهش 45 درصدی مراجعات مردم جهت انجام معاینه فنی خودروها در سالیان اخیر خبر دادند.
در این جلسه مقرر گردید کلیه خودروهای دولتی و ناوگان حمل ونقل عمومی شهرستان نسبت به انجام معاینه فنی خودرو های سازمانی اقدام نمایند.
دوشنبه 30 دي 1392
معاینه فنی خودروهای سواری
" اطلاعیه "

معاینه فنی خودرو

به مناسبت هفته هوای پاک ، معاینه فنی خودروهای سواری با تخفیف ویژه در مراکز معاینه فنی شهر بیدستان و محمدیه در تاریخ 92/10/30 انجام می پذیرد.
شنبه 28 دي 1392
هفته هوای پاک گرامی باد
انرژی پاک،
         مسئولیت اجتماعی،
                                 آسمان آبی
" هفته هوای پاک گرامی باد"


                                (29 دی لغایت 5 بهمن 1392)

برنامه های هفته هوای پاک اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز در ادامه متن...
يكشنبه 15 دي 1392
دستگیری 4 شکارچی متخلف
مامورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز طی عملیات گشت و کنترل حوزه استحفاظی موفق به دستگیری چهار نفر شکارچی متخلف که اقدام به شکار بیش از مجاز پرندگان نموده بودند گردیدند.
جناب آقای مهندس هاشمی در این خصوص افزودند : متاسفانه در طی سال جاری بدلیل افزایش بی رویه واگذاری مجوز سلاح آمار شکارچیان به طور چشمگیری افزایش پیدا نموده که این امر به عنوان یک تهدید جدی برای حیات وحش منطقه محسوب می گردد.
ایشان در ادامه اظهار داشتند که با تلاش شبانه روزی مامورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز تا کنون بیش از بیست نفر شکارچی متخلف دستگیر و به مراجع قضایی جهت رسیدگی معرفی شده اند.

چهارشنبه 3 ارديبهشت 1393 
تعداد کل بازدید کنندگان: 13041
تعداد بازدیدکنندگان کنونی: 1

. کلیه حقوق سایت محفوظ است